Главная » Офіційний сайт Запорізької ЗОШ - Історія школи
Регистрация
Меню сайту
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історична довідка Запорізької школи за 80 років

  Історія  школи села сягає в  далекий 1922 рік. Зі слів старожилів села стало відомо, що вони звозили каміння на будівництво школи з перших днів приїзду на поселення мар’янців.

     

    І ось уже у 1922 р. відкрита перша хата – читальня. З 1924 – 1925рр працює чотири хати – читальні, де жителів села, їх дітей навчають грамоти.

Перший учитель - Стасенко Калістрат Павлович. А вже у 1923 році в с. Запорізьке відкривається початкова школа, де першим вчителем і завідуючим школою був Ігнатьєв Павло Юхимович.

Учні сіл завжди під час літніх канікул працювали на сільськогосподарських роботах, допомагаючи батькам і дідам у розбудуванні сіл.

Вони працювали не лише вдома, а й на суспільних роботах: збирали на посівах жуків (жук – кузька), ловили трубками і виливали водою ховрахів на полях, були коноводами на сушкуванні (міжрядному обробітку) просапних культур (кукурудзи, соняшника, картоплі, баштану), носили воду полільницям, працювали на токах та інших роботах.

     

    Села Красне і Запорізьке жили своїм життям, розвивалися. 1939 року у Москві відкрилася Всесоюзна сільськогосподарська виставка, учасником якої за високі врожаї проса і розвиток вівчарства став колгосп "Сяйвo”, а бригадир колгоспу Куций К.В. був нагороджений грамотою "Учасник Всесоюзної сільськогосподарської виставки”.

     30 липня 1950 року колгоспи "Сяйво” і "Запорожець” було об’єднано в один – колгосп ім. Молотова.  У с. Запорізьке в 1950р. функціонувала 4-класна школа, де директором є Руденко Дмитро Свиридович. Після закінчення початкової школи учні продовжували навчання у Першотравенській семирічній школі, яку очолювала Садова Л.Ф. Діти спочатку проживали на квартирах, пізніше – у гуртожитку.

     У 1959 році силами працівників колгоспу ім. Молотова був побудований сільський Будинок культури. У цьому ж році у наше село приїжджає молода симпатична, енергійна, вольова Олена Іванівна Логвин, яка очолює колгосп.

     

         У  1963 році розпочинається будівництво приміщення восьмирічної школи, а 15 червня 1965 року початкова школа реорганізується у Запорізьку восьмирічну школу. 25 серпня 1965року директором Запорізької восьмирічної школи призначають Ткачова Якова Дмитровича.  У школі функціонує 8 класів, до 1 класу зараховано 19 учнів. За штатним розписом налічується 12 учителів.

     

Поступово в селі було побудовано адміністративне приміщення правління колгоспу, дитячий садочок «Кульбабка», продуктовий магазин, двоповерхове приміщення промислового і господарського          магазинів, відкрито відділення зв’язку, згодом – фельдшерсько-акушерський пункт, пункт побутового обслуговування, їдальню.

У 1971 році відкривається нове приміщення школи, яку очолює Дрегваль Галина Іванівна.

   

     У 1972 році восьмирічна школа реорганізовується у Запорізьку середню школу. Директором середньої школи призначається Сухобрус   Олександр Іванович

    За штатним розписом у школі налічується 18 педагогів. Середню освіту у Запорізькій середній школі здобувають також учні з навколишніх сіл – Першого Травня, Червоного Току, Червоного Запорожця, які проживають у пришкільному інтернаті.

З 1976 року директором школи призначають Бокого Анатолія Федоровича, який очолював педагогічний колектив до 1997р. За цей час школу поповнюють молоді вчителі, яких правління колгоспу забезпечує житлом. Більшість з них працює і в даний час.

     З 1997 року школу очолює Кичан Олександр Володимирович. Він активно переймається життям і проблемами школи. Робить все можливе для забезпечення успішної роботи закладу і педагогічного колективу. В 2006 та 2008 роках комп’ютерний клас школи обладнується двома комплектами сучасних персональних комп’ютерів. Інформатика вивчається з 5-го класу, проводяться заняття комп’ютерного гуртка «Інтершкола».

     Майже три десятиліття працював у нашій школі вчитель математики, кандидат педагогічних наук, «Відмінник народної освіти УРСР»  Капіносов Анатолій Миколайович. Він автор багатьох посібників з математики. Розробляв методику диференційованого а пізніше різнорівневого навчання математики в школі. Зараз працює викладачем Криворізького  державного педагогічного університету.

За  час свого існування школа випустила 567 випускників, серед них 41 учні нагороджені золотою і срібною медалями.

    У нашій школі наставники завжди були винятковими особистостями, особливими вчителями. З глибокою повагою випускники згадують своїх вчителів-ветеранів: «Старших вчителів» Алєксєєву О.В., Дігтярьову Л.І.; творчого вчителя, засновника і багаторічного керівника учнівського і сільського хору -  Цурик Т.В.; організатора туристичних подорожей – Гришельова В.П., Комісарову А.Г., Комісарова В.В.; Рученю А.І., яка багато років працювала завучем школи; талановитого педагога-організатора, кавалера медалі «За трудову доблесть» - Павлову П.А.,  вчителів початкових класів – Проскуру В.А. та Пензєву Л.Д. та багато інших.

    На жаль пішли у небуття деякі педагоги, але пам'ять про них завжди залишається в серцях їхніх учнів та колег. Це «вчитель-методист», учитель фізкультури Зайшлюк Ю.Д.; учителі –Рогозіна Т.Д., Алєксєєв П.З. та ін..

     Запорізька школа живе, розвивається, має широкі перспективи, власний, сміливий погляд на життя, світлу віру в майбутнє. Хочеться сказати, що в даний час школа здобула пошану, славу і завдяки вчителям, які тепер у ній працюють. Це 17 педагогічних працівників, які продовжують славні традиції Запорізької школи, виховуючи і навчаючи молоде покоління.

    Серед учителів нашої школи, які нині працюють, є вчитель-методист – Гришельова Тетяна Іванівна,  2 старших вчителя – Лукомець Ірина Василівна і Лук’янцева Світлана Іванівна, вчителі вищої категорії – 8, вчителі І категорії – 4, спеціалісти – 6. У школі 11 класів, де успішно навчаються 138 учнів.

    Самовіддана праця наших педагогів відзначалася грамотами головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації (7 учителів). Це зокрема - Бережна Г.А., Лукомець І.В., Логвин С.Л.      Грамотами районного відділу освіти (12 учителів), серед них – Григоренко К.А., Лук’янцева С.І., Зайшлюк О.Т., Мухіна О.І. та ін..

Учні школи неодноразово ставали переможцями і призерами районних і обласних олімпіад з української мови, географії, біології, історії, математики, екології. Школа пишається призерами конкурсів  «Собори наших душ», «Обдаровані діти – надія України», «Чиста планета», «Збережемо пам'ять про подвиг». Це Кичан Оля – переможець районної та призер обласної олімпіад з географії, неодноразовий переможець різноманітних творчих конкурсів, Григоренко Юля – переможець районних конкурсів «Найкращий читач України», «Шевченківські березини», учнівської експедиції «Моя Батьківщина – Україна»; Фурик Анна – призер всеукраїнського конкурсу «Здорова планета»; Сьомкін Владислав, Сьомкіна Дар’я – переможці конкурсу «Обдаровані діти – надія України» та багато інших.

    Вихованці поєднують навчання і спорт. Шкільна футбольна команда переможець районних спортивних змагань.

   Головна місія школи: виховувати морально-здорову, духовно-багату, різнобічно розвинену людину, яка поважає і любить рідну землю й культуру свого народу.

                                                                                                                                                                                           

Популярные теги